Kolano skoczka leczenie objawy

Kolano skoczka leczenie Warszawa

Pod potoczną nazwą „kolano skoczka” kryje się uszkodzenie więzadła rzepki. Proces degeneracji postępuje stopniowo – w obrębie tego miejsca tworzą się mikrourazy, które po jakimś czasie dają znać o sobie. Jest to przypadłość, która dotyka przede wszystkim sportowców, głównie siatkarzy, koszykarzy, ale również zawodników innych dyscyplin. Bardzo ważne jest by z problemem zgłosić się do dobrego ortopedy możliwe wcześnie, aby nie dopuścić do przejścia kontuzji w stan przewlekły, bo wtedy leczenie jest trudne i długotrwałe.

 Fala uderzeniowa warszawa- kolano skoczka

„Kolano skoczka” przyczyny

„Kolano skoczka” to dolegliwość związana z częstymi wyskokami, zmianami kierunku biegu, czy też lądowaniami. Najczęstszą przyczyną problemu są po prostu przeciążenia, które są na porządku dziennym w zawodowym sporcie. Innymi czynnikami, które mogą skutkować „kolanem skoczka” są zła biomechanika nogi, słaba stabilizacja centralna, brak równowagi mięśniowej.

Objawy wskazujące na „kolano skoczka”:

  • ból i tkliwość w obrębie więzadła rzepki, głównie w okolicy przyczepu do rzepki przy wykonywaniu np. podskoków, czy przysiadów, podczas biegu, przy schodzeniu ze schodów, czy przy prostowaniu kolana
  • poszerzenie zarysu więzadła
  • obrzęk w miejscu dolegliwości
  • osłabienie i zanik mięśnia czworogłowego postępującego wraz z rozwojem choroby

Kolano skoczka leczenie

Najskuteczniejsze rezultaty w leczeniu kolana skoczka daje fala uderzeniowa, która jest obecnie najlepszą formą terapii przy tego typu kontuzjach. Jej skuteczność szacuje się na 85%. Lepsze rezultaty można osiągnąć dołączając do tej terapii też laser wysokoenergetyczny. W przypadku przewlekłych, wyjątkowo trudnych przypadków zaleca się kompleksową rehabilitację uwzględniającą również odpowiednio dobrane ćwiczenia – przede wszystkim rozciąganie mięśni czworogłowych uda, które odpowiadają za prostowanie stawu kolanowego. Dobry ortopeda znający się na swoim fachu zleci odpowiednią rehabilitację i zabiegi – tylko kompleksowe działania mogą szybko doprowadzić pacjenta do zdrowia. Pamiętaj ,że ból z przedniej części kolana to nie zawsze kolano skoczka. Dlatego ważne jest aby przed rozpoczęciem zabiegów wykonać dobrą diagnostykę czyli wykonać usg kolana Warszawa, po zrobionym u nas badaniu usg stawu kolanowego możesz zupełnie za darmo skonsultować się z fizjoterapeutą czy Twój przypadek jest wskazaniem do wykonania terapii falą uderzeniową.

 

 

Nie czekaj, zadzwoń już teraz: 501 205 303 lub 22 300 1579

Gabinet Warszawa

ul. Twardowska 3 Pn-Pt 10.00 - 20.00 gabinet@bodymove.pl (22) 300 15 00 501 205 303