Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
Fala uderzeniowa Warszawa logo
Strona główna » Fala uderzeniowa na NFZ

Fala uderzeniowa na NFZ

3 maja 2020

Wśród zabiegów fizjoterapeutycznych dużą popularnością cieszy się fala uderzeniowa. Wykorzystywana jest ona przede wszystkim w celu zlikwidowania przewlekłego bólu spowodowanego schorzeniami układu mięśniowo-szkieletowego, ale również redukcji blizn czy cellulitu. Jak wygląda ten zabieg i czy fala uderzeniowa na NFZ w ogóle istnieje?

Na czym polega fala uderzeniowa NFZ ?

Logotyp

Fala uderzeniowa NFZ to mechaniczna fala akustyczna o niewielkiej częstotliwości, wytwarzana pod wysokim ciśnieniem. W ten sposób przy użyciu specjalnej głowicy jest ona w stanie przeniknąć w głąb naszego ciała i dotrzeć dokładnie w miejsce objęte procesem zapalnym i stanowiące źródło bólu. Dzięki fali uderzeniowej nie tylko stymuluje się produkcję kolagenu, ale również możliwe jest rozbijanie złogów wapnia czy usuwanie kwasu mlekowego z tkanek. Dodatkowo fala uderzeniowa w krótkim czasie zmniejsza napięcie mięśni i pobudza cyrkulację krwi, przyspieszając tym samym procesy regeneracyjne tkanek.

Nie wiesz czy fala uderzeniowa to dobry zabieg dla Ciebie? Przyjdź na bezpłatną konsultacje z fizjoterapeutą.

Fala uderzeniowa nfz – wskazania do wykonania zabiegu

Fala uderzeniowa to zabieg wszechstronny, pomocny w wielu schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego. Wśród głównych wskazań do jego wykonania są:

 •      Zmiany zwyrodnieniowe w okolicy nadgarstka,
 •         Łokieć tenisisty,
 •         Ostrogi piętowe,
 •         Stany zapalne ścięgien (m.in. ścięgna Achillesa),
 •         Bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym,
 •         Ból stawu barkowego,
 •         Wzmożone napięcie mięśniowe,
 •         Zwapnienia okolic ścięgien,
 •         Bóle pourazowe,
 •         Stany zapalne przyczepu mięśni.

Jak wygląda zabieg falą uderzeniową?

Po zdiagnozowaniu miejsca stanowiącego źródło bólu (głównie w wyniku badania fizykalnego), doświadczony fizjoterapeuta nakłada na nie żel sprzęgający i przykłada głowicę. W trakcie wykonywania zabiegu, który trwa w zależności od potrzeb od kilku do kilkunastu minut, pacjent odczuwać może impulsowe uderzenia. Ich siła również jest dobierana indywidualnie do potrzeb i oczekiwań pacjenta. By osiągnąć oczekiwane rezultaty, taki zabieg należy powtórzyć co najmniej 3-5 razy w kilkudniowych odstępach, jednak ich ostateczna ilość dobierana jest indywidualnie po konsultacji ze specjalistą.

Fala uderzeniowa – korzyści

Wśród głównych korzyści zabiegów z wykorzystaniem fali uderzeniowej wymienia się:

 •         Zmniejszenie dolegliwości bólowych,
 •         Przywrócenie prawidłowej sprawności ruchowej,
 •         Zlikwidowanie stanu zapalnego,
 •         Regenerację tkanek, w tym naczyń krwionośnych,
 •         Niewielką ilość zabiegów potrzebnych do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów,
 •         Praktycznie brak skutków ubocznych.

Fala uderzeniowa to zabieg bezinwazyjny w związku z czym, wśród ewentualnych skutków ubocznych wymienia się jedynie niewielkie zaczerwienienie i opuchliznę, którym towarzyszyć może tkliwość miejsc objętych zabiegiem. Wszystkie te objawy znikają jednak maksymalnie w ciągu 2-3 dni po zabiegu.

Fala uderzeniowa a refundacja NFZ

Fala uderzeniowa to innowacyjny zabieg, który ze względu na swoją nieinwazyjność i wysoką skuteczność, polecany jest przez coraz więcej specjalistów. Niestety, ze względu na swoją cenę nie jest on refundowany w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Na szczęście można go wykonać w prywatnym gabinecie, cena fali uderzeniowej wynosi około kilkadziesiąt złotych za sesję. Wykonywany jest on pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty, który dba o to by był on maksymalnie skuteczny.

Zainteresuje Cię również

Logotyp
28 września 2020

Fala uderzeniowa skupiona vs fala uderzeniowa radialna

Zabiegi fizjoterapeutyczne są szeroko wykorzystywane w leczeniu różnego rodzaju schorzeń narządów ruchu. Pozwalają zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zniwelować stan zapalny, a tym samym przywrócić pełną sprawność. Jedną z najskuteczniejszych i cieszących się największą popula ...

Czytaj więcej
Logotyp
26 marca 2019

Przeciwwskazania do terapii falami uderzeniowymi

Przeciwwskazania do terapii falami uderzeniowymi dzielą się na względne i bezwzględne. Mogą to być: aktywna choroba nowotworowa, hemofilia czy zaburzeniami krzepnięcia krwi. ...

Czytaj więcej
Logotyp
26 marca 2019

Wskazania do terapii falą uderzeniową

Do wskazań terapii falą uderzeniową zaliczamy schorzenia takie jak ostroga piętowa łokieć tenisisty, halluksy, czy zapalenia ścięgna Achillesa ...

Czytaj więcej
Zadzwoń teraz Zapisz się online

Skontaktuj się z nami

Footer icon
Adres
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa
Footer icon
Godziny otwarcia
Pon-Pt: 8:00 - 21:00
Sobota : 8:00 - 14:00
Footer icon
E-Mail
gabinet@fala-uderzeniowa.warszawa.pl