Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
Fala uderzeniowa Warszawa logo
Strona główna » Leczenie haluksów falą uderzeniową

Leczenie haluksów falą uderzeniową

Haluksy to dość powszechne schorzenie, które dotyczy głównie kobiet – według statystyk, boryka się z nimi nawet 46% pań po 50. roku życia. Jednym z najnowocześniejszych sposobów leczenia haluksów jest fala uderzeniowa – oczywiście przy jej pomocy nie da się ich usunąć, ale można zmniejszyć stan zapalny oraz dolegliwości bólowe, np. w oczekiwaniu na zabieg operacyjny.

Logotyp

Haluksy to deformacja stopy, będąca efektem spłaszczenia łuku poprzecznego stopy i następującego przenoszenia punktu podparcia z pierwszej kości śródstopia na kość drugą i trzecią. Stopa traci swój anatomiczny kształt – paluch przekrzywia się w kierunku pozostałych palców, a na wewnętrznej krawędzi stopy tworzy się guz. Haluksy są nie tylko defektem estetycznym – bardzo często powodują dolegliwości bólowe, problemy z zakupem obuwia, a także objawy poboczne, w postaci np. wysiękowego stanu zapalnego kaletki na wysokości stawu śródstopno-palcowego.

Nie wiesz czy fala uderzeniowa to dobry zabieg dla Ciebie? Przyjdź na bezpłatną konsultacje z fizjoterapeutą.

Haluksy – przyczyny

W opinii wielu osób, haluksy mają głównie podłoże genetyczne – owszem, w niektórych przypadkach jest to faktycznie kwestia genów odziedziczonych po mamie czy babci, ale znacznie częściej są one efektem szkodliwych nawyków czy istnienia innych chorób. I tak zdecydowanie najczęstszą przyczyną haluksów jest codzienne chodzenie w butach na wysokim obcasie oraz ze zwężonymi czubkami – wymusza to kompletnie nienaturalne ułożenie stóp oraz nadmierne obciążanie śródstopia. Haluksy bywają także efektem nieleczonego płaskostopia poprzecznego, które z kolei może być spowodowane mechanicznym rozluźnieniem aparatu więzadłowego czy chorobami układu ruchu, np. reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Fala uderzeniowa w leczeniu haluksów

Jedną z najnowocześniejszych metod wykorzystywanych w leczeniu haluksów jest terapia falą uderzeniową. Oczywiście należy mieć świadomość, że przy jej pomocy nie da się usunąć haluksów – do tego potrzebny jest zabieg operacyjny albo stosowanie specjalnych wkładek ortopedycznych, które w przychodni Body Move przygotowujemy na podstawie komputerowego badania stóp naszych pacjentów. Fala uderzeniowa pomaga jednak zredukować stan zapalny w obrębie zmienionych chorobowo tkanek, a także zmniejszyć dolegliwości bólowe i podnieść jakość życia. Pozwala to w zdecydowanie większym komforcie oczekiwać na zabieg operacyjny albo wspomagać terapię prowadzoną przy użyciu wkładek.

Fala uderzeniowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Terapia falą uderzeniową – znana także jako ESWT – polega na poddawaniu tkanek działaniu ukierunkowanego promienia energii. Pobudza ona naturalne procesy tworzenia zdrowych komórek, poprawia krążenie krwi, stymuluje tworzenie kolagenu, zmniejsza napięcie mięśniowe, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Sam zabieg nie jest mocno skomplikowany. Na stopę z haluksem najpierw nakłada się specjalny żel i przykłada głowicę emitującą promień energii – trwa to od 4 do 10 minut, w trakcie których emitowanych jest 2000 „uderzeń” energii. Większość pacjentów naszej przychodni zauważa znaczne zredukowanie dolegliwości bólowych już po pierwszych 2-3 zabiegach, choć zaleca się, by pełna seria obejmowała 5 zabiegów przeprowadzonych w ciągu 3 tygodni.

Fala uderzeniowa w leczeniu haluksów – ważne informacje

Terapia falą uderzeniową jest bezpieczna, mało inwazyjna, nie powodująca poważniejszych skutków ubocznych – można stosować ją u osób w różnym wieku, zarówno u młodych pań, które zauważają u siebie pierwsze oznaki haluksów, jak i kobiet powyżej 50. roku życia, u których są one już w stadium zaawansowanym. Co ważne, do jej przeprowadzenia nie jest koniecznie skierowanie od lekarza rodzinnego czy ortopedy – podczas bezpłatnych konsultacji w przychodni Body Move nasi specjaliści zapoznają się z problemem oraz ewentualną dokumentacją medyczną i rozpoczną terapię.

Wszystkie osoby borykające się z nieestetycznymi i bolesnymi haluksami zapraszamy do kontaktu z naszą rejestracją! Terapia falą uderzeniową to skuteczny element ich leczenia!

Zadzwoń teraz Zapisz się online

Skontaktuj się z nami

Footer icon
Adres
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa
Footer icon
Godziny otwarcia
Pon-Pt: 8:00 - 21:00
Sobota : 8:00 - 14:00
Footer icon
E-Mail
gabinet@fala-uderzeniowa.warszawa.pl