Leczenie zapalenia ścięgna achillesa

Zapalenie ścięgna Achillesa leczenie

Ścięgno Achillesa to największe i najsilniejsze ścięgno w ludzkim organizmie – ma aż 15 cm długości. Jest przedłużeniem mięśnia trójgłowego łydki i kończy się dopiero na dolnej powierzchni guza piętowego. Ścięgno Achillesa odgrywa olbrzymią rolę w trakcie chodzenia, biegania i skakania odrywając piętę od podłoża i unosząc ciało na końce palców. Właśnie dlatego ścięgno Achillesa narażone jest na częste przeciążenia – kontuzje w tym zakresie dotyczą głównie sportowców, a także osób sporadycznie uprawiających sport, bez odpowiedniej rozgrzewki i systematycznego treningu. Poza urazami ścięgna związanymi z aktywnością fizyczną, przyczyną jego uszkodzeń mogą być również naturalne procesy starzenia się elementów kostno-stawowych, otyłość, dna moczanowa, czy też dysfunkcje stopy, pięty lub podudzia.

Zapalenie ścięgna Achillesa – objawy

Zapalenie ścięgna Achillesa związane jest z mikrourazami, które się pogłębiają. Dolegliwość rozwija się stopniowo, najpierw ból pojawia się sporadycznie, później coraz częściej, utrudniając nawet wspinanie się na palcach, czy stanie na jednej nodze.

fala uderzeniowa na ścięgno achillesa

Leczenie zapalenia ścięgna Achillesa 

W naszym gabinecie stawiamy na kompleksowe rozwiązania, które w jak najkrótszym czasie doprowadzą pacjenta do pełnej sprawności. Najskuteczniejszą obecnie metodą leczenia zapalenia ścięgna Achillesa są zabiegi falą uderzeniową, które wydatnie zmniejszają ból, przyspieszają regenerację ścięgien, rozpuszczają zwapnienia itd. Jest to zabieg absolutnie nieinwazyjny i bezpieczny, którego skuteczność oscyluje w granicach 85%. W niektórych przypadkach do zabiegów falą uderzeniową dokłada się laser wysokoenergetyczny, co daje jeszcze lepsze efekty leczenia zapalenia ścięgna Achillesa. Warto jeszcze wspomnieć o specjalnych wkładkach termoplastycznych, które wykonujemy dla pacjentów na czas leczenia. Dzięki nim chodzenie w trakcie leczenia jest łatwiejsze, a ból mniejszy. Pod piętą wkładki wykonujemy specjalne kilkumilimetrowe podwyższenie, które sprawia, że Achillesa nie będzie się w pełni rozciągał podczas codziennej aktywności – w ten sposób ścięgno szybciej się zagoi. Oczywiście na wyleczeniu zapalenia ścięgna Achillesa klin spod pięty zdejmujemy, żeby ścięgna nie skracać, a pacjentowi zostają do użytku najlepsze na rynku, idealnie dopasowane wkładki ortopedyczne, które w dodatku można co jakiś czas serwisować wymieniając zużyte elementy. Zapraszamy do naszego gabinetu gdzie zajmie się Państwem dobry ortopeda z wieloletnim doświadczeniem.

Nie czekaj, zadzwoń już teraz: 501 205 303 lub 22 300 1579