Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
Fala uderzeniowa Warszawa logo
Strona główna » Zapalenie rozcięgna podeszwowego

Zapalenie rozcięgna podeszwowego

Każdy krok sprawia Ci ból? Najbardziej boli w okolicach pięty, zwłaszcza rano? To prawdopodobnie ostroga piętowa dolna lub górna. Dość częste schorzenie w tych czasach, które może mieć różne przyczyny. Dolegliwości związane z ostrogą piętową pacjenci porównują na ogół do ostrego kamyka, który wpadł do buta.

Logotyp

Główne przyczyny zapalenia rozcięgna podeszwowego

Przyczyn zapalenia rozcięgna podeszwowego należy przede wszystkim szukać w przeciążeniach i mikrourazach, na które podatne jest rozcięgno. To tkanka miękka przypominająca silną taśmę rozpiętą pomiędzy piętą, a palcami, która przy każdym kroku napina się i rozluźnia – stąd podatność na mikrouszkodzenia. Najczęściej zapalenie rozcięgna podeszwowego dotyka profesjonalnych sportowców, jak również osoby z nadwagą i tych, którzy pracują w pozycji stojącej. Bardzo często omawiana dolegliwość związana jest z chodzeniem w źle dobranym obuwiu – na szczęście jest na to sposób, o czym dowiesz się z dalszej części tekstu.

Nie wiesz czy fala uderzeniowa to dobry zabieg dla Ciebie? Przyjdź na bezpłatną konsultacje z fizjoterapeutą.

Leczenie zapalenia rozcięgna podeszwowego

Mamy ogromne doświadczenie w leczeniu zapalenia rozcięgna podeszwowego – zajmujemy się tym od przeszło 10-ciu lat. Z pełnym przekonaniem możemy stwierdzić, że w tym temacie wiemy wszystko – rozcięgno podeszwowe nie ma dla nas tajemnic! Mamy opracowany cały wachlarz metod leczenia tej uciążliwej i bolesnej dolegliwości, dzięki czemu jesteśmy w stanie leczyć ją szybciej niż inni, ponieważ działamy wielotorowo. Zaufały nam już tysiące pacjentów, w tym również profesjonalni sportowcy – reprezentanci Polski. Leczymy nawet stare, przewlekłe stany zapalne rozcięgna podeszwowego, bo wiemy jak to robić i mamy do tego nowoczesny sprzęt.

W leczeniu rozcięgna podeszwowego korzystamy z takich terapii jak:

  • Fala uderzeniowa
  • Laser HILT
  • Sucha igłoterapia
  • Iniekcje osocza bogatopłytkowego
  • Kinesiotaping
  • Terapia manualna
  • Wkładki termoplastyczne

Mamy też do dyspozycji nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dzięki czemu możemy nie tylko postawić precyzyjną diagnozę, ale i monitorować postępy leczenia w trakcie rehabilitacji.

Fala uderzeniowa w leczeniu zapalenia rozcięgna podeszwowego

To jedna z najskuteczniejszych metod leczenia zapalenia rozcięgna podeszwowego na rynku. Jej skuteczność sięga 80% całkowicie wyleczonych pacjentów. Specjalizujemy się w leczeniu rozcięgna podeszwowego falą uderzeniową, miesięcznie wykonując kilkaset zabiegów. By dowiedzieć się więcej na temat leczenia rozcięgna podeszwowego tę metodą zapraszamy do zapoznania się ze specjalistycznymi artykułami na tej stronie.

Laser HILT (High Intensity Laser Therapy) – najmocniejszy na rynku!

Zapalenie rozcięgna podeszwowego leczymy również przy pomocy lasera wysokoenergetycznego o potężnej mocy aż 15 W. Ma on doskonałe zdolności przeciwbólowe, jak i regeneracyjne – niszczy chore komórki, by ludzki organizm miał miejsce na wytworzenie nowych, zdrowych. Najlepsze efekty laserem HILT osiąga się poprzez połączenie terapii z zabiegami falą uderzeniową. Wówczas proces zdrowienia następuje jeszcze szybciej.

Iniekcje z krwi pacjenta oraz igłoterapia

Niekiedy do leczenia zapalenia rozcięgna podeszwowego trzeba włączyć także inne metody, jak wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego uzyskiwanego z krwi pacjenta. Taki zabieg stosujemy najczęściej przy przewlekłych stanach zapalnych, by przyspieszyć proces regeneracji rozcięgna podeszwowego. Do leczenia omawianej dolegliwości używamy również suchej igłoterapii, która polega na kontrolowanym nakłuciu bolesnego punktu, tzw. punktu spustowego – włókien mięśniowych o wzmożonym napięciu.

Leczenie rozcięgna podeszwowego uzupełniamy kinesiotapingiem i terapią manualną

Kinesiotaping przyspiesza proces regeneracji tkanek miękkich, jednocześnie nie unieruchamiając kończyny. Kolorowe plastry, które znacie z transmisji sportowych np. tenisa to obecnie standard w terapii uzupełniającej leczenie rozcięgna podeszwowego. W naszej klinice przyjmuje również osteopata, specjalista od terapii manualnej właśnie w dziedzinie leczenia rozcięgna podeszwowego. Dzięki temu możemy prowadzić terapię holistyczną i uzyskiwać lepsze efekty niż inni.

Wkładki ortopedyczne, by wyleczyć rozcięgno raz na zawsze

Leczymy nie tylko objawy, ale przede wszystkim przyczynę. Jak już zostało wspomniane zapalenie rozcięgna podeszwowego najczęściej związane jest ze źle dobranym obuwiem. Z naszego doświadczenia wynika, że nawet sportowe obuwie za kilkaset złotych może doprowadzić do urazu rozcięgna – wkładki fabryczne to wyjątkowe zło dla stóp. Znaleźliśmy na to skuteczne rozwiązanie –wkładki ortopedyczne Formthotics, które dopasowują się do kształtu stopy. Wykonujemy je na miejscu, w naszej pracowni wkładek po wcześniejszym badaniu komputerowym stóp. Cały proces nie zajmuje więcej niż pół godziny. Jeżeli chcesz wyleczyć ostrogę piętową musisz wyleczyć zapalenie rozcięgna podeszwowego, a wyleczysz je tylko wtedy, gdy zaczniesz dbać o komfort swoich stóp – właśnie dzięki bardzo wygodnym, dopasowanym wkładkom.

Zadzwoń teraz Zapisz się online

Skontaktuj się z nami

Footer icon
Adres
ul. Rydygiera 19 lokal U17
01-793 Warszawa
Footer icon
Godziny otwarcia
Pon-Pt: 8:00 - 21:00
Sobota : 8:00 - 14:00
Footer icon
E-Mail
gabinet@fala-uderzeniowa.warszawa.pl